Шведи представили працюючу ділянку стільникової мережі 4G

СМС на смартфон
безкоштовні SMS на смартфони
Всі новини
архів новин мобільних операторів

Оператора Telia представив першу в світі ділянку мережі стільникового зв'язку четвертого покоління (4G)


Шведи представили працюючу ділянку стільникової мережі 4G

Оператора Telia представив першу в світі ділянку мережі стільникового зв'язку четвертого покоління (4G), яка готова до комерційної експлуатації, повідомляє CNet News. Вона знаходиться в Стокгольмі.

Мережа 4G оператора Telia будується на устаткуванні компанії Ericsson. Її комерційна експлуатація почнеться в 2010 році, коли у продажу з'являться пристрої для роботи в таких мережах.

Оператор Telia будує в Стокгольмі мережу 4G за технологією LTE. Вона дозволяє передавати дані вдесятеро швидше, ніж мережі стільникового зв'язку третього покоління. В даний час максимальна швидкість передачі даних до абонента в мережах 3G складає 7,2 мегабіта в секунду.

Крім Ericsson, устаткування для мереж LTE випускає компанія Nokia Siemens Networks (NSN). Постачання базових станцій NSN стандарту 4G почалися в кінці 2008 року. Програмне забезпечення для роботи з ними з'явиться до кінця поточного року.

Телефони для роботи в мережах 4G LTE в 2010 році пообіцяла випустити Nokia. Тоді ж повинна початися комерційна експлуатація мереж стільникового зв'язку цього стандарту. Крім Telia, такі мережі будують і інших операторів, наприклад, Verizon, Bell і Telus.